Orinda Moraga Pool Association

League championships

At Soda Aquatic Center

Aug. 3-5

All events in yards

Combined team scores: Orinda Country Club 3,874; Sleepy Hollow Legends 3,755.5; Meadow Swim and Tennis Club 2,908; Orinda Park Pool Swim Team 2,355; Moraga Ranch Swim Club 2,339.5; Moraga Country Club 2,086; Moraga Valley Pool Swim Team 1,777; Campolindo Cabana Club Marlins 1,651.5; Miramonte Swim Club 1,076.5.

BOYS

Team scores: Sleepy Hollow Legends 2,008; Orinda Country Club 1,518.5; Meadow Swim and Tennis Club 1,474.5; Moraga Ranch Swim Club 1,382; OPPST 1,177; Moraga Country Club 1,024; MVPST 998; Campolindo Cabana Club 797.5; Miramonte Swim Club 527.5.

6U Division

25 freestyle: Evan Velek (MRSC) 17.86

25 breaststroke: Henry Engs (OCC) 25.01, William Vranesh (MCC) 25.01

25 backstroke: Bronsen Trunzo (MSC) 21.49

25 butterfly: Oliver Sherwood (OCC) 21.90

100 medley relay: Sleepy Hollow Legends 1:33.48

100 freestyle relay: Orinda Country Club 1:21.75

7-8 Division

25 freestyle: Brody Crouch (MRSC) 14.41

25 breaststroke: Lukas Hendriks (MSTC) 18.32

25 backstroke: Will Fuller (MVPST) 18.02

25 butterfly: Will McGaughey (MRSC) 15.12

100 I.M.: Brody Crouch (MRSC) 1:22.02

100 medley relay: Moraga Ranch 1:09.00

100 freestyle relay: MRSC 1:00.51

9-10 Division

50 freestyle: Grayson Meckfessel (SHL) 27.87

50 breaststroke: Grayson Meckfessel (SHL) 38.12

50 backstroke: Ryan Lenahan (MRSC) 33.09

50 butterfly: Anthony Bradley(SHL) 31.11

100 I.M.: Grayson Meckfessel (SHL) 1:12.53

200 medley relay: Sleepy Hollow 2:17.09

200 freestyle relay: Sleepy Hollow Legends 1:57.61

11-12 Division

50 freestyle: Justin Ehrenberger (SHL) 25.25

50 breaststroke: Michael Dakis (MSTC) 31.88

50 backstroke: Michael Dakis (MSTC) 28.74

50 butterfly: Liam Sullivan (MVPST) 28.60

100 I.M.: Michael Dakis (MSTC) 1:03.15

200 medley relay: Sleepy Hollow 1:59.25*

200 freestyle relay: Sleepy Hollow Legends 1:43.99*

13-14 Division

50 freestyle: Scott Zurnacian (CCC) 22.87

50 breaststroke: Cole Stevens (MCC) 29.20

50 backstroke: Cole Stevens (MCC) 25.65

50 butterfly: Scott Zurnacian (CCC) 24.19

100 I.M.: Cole Stevens (MCC) 56.48

200 medley relay: Moraga Country Club 1:47.32*

200 freestyle relay: MSTC 1:35.78

15-18 Division

50 freestyle: Robbie Fluegge (OPPST) 21.73

100 freestyle: Tennyson May (MSTC) 46.59

50 breaststroke: Zachary Paxton (OCC) 27.51

50 backstroke: Tennyson May (MSTC) 24.31

50 butterfly: Kevin Yee (OCC) 23.58

100 I.M.: Tennyson May (MSTC) 54.15

200 medley relay: Orinda Country Club 1:38.25

200 freestyle relay: Orinda Country Club 1:27.07

GIRLS

Team scores: Orinda Country Club 2,355.5; Sleepy Hollow Legends 1,747.5; Meadow Swim and Tennis Club 1,433.5; OPPST 1,178; Moraga Country Club 1,062; Moraga Ranch Swim Club 957.5; Campolindo Cabana Club 854; MVPST 789; Miramonte Swim Club 549.

6U Division

25 freestyle: Catelyn Cereghino (CCC) 17.41

25 breaststroke: Maren McDonald (SHL) 23.76

25 backstroke: Maren McDonald (SHL) 20.83

25 butterfly: Mollie Appl (SHL) 20.27

100 medley relay: Sleepy Hollow Legends 1:27.67

100 freestyle relay: Sleepy Hollow Legends 1:17.76

7-8 Division

25 freestyle: Olivia Knutson (MCC) 15.25

25 breaststroke: Ginny Vazquez-Azpiri (MCC) 19.76

25 backstroke: Natalie Ung (OPPST) 18.77

25 butterfly: Natalie Ung (OPPST) 17.22

100 I.M.: Ginny Vazquez-Azpiri (MCC) 1:22.66

100 medley relay: Moraga Ranch 1:14.72

100 freestyle relay: Sleepy Hollow Legends 1:05.33

9-10 Division

50 freestyle: Eloise Engs (OCC) 27.31

50 breaststroke: Lauren McAninch (OCC) 36.04

50 backstroke: Lauren McAninch (OCC) 33.31

50 butterfly: Eloise Engs (OCC) 29.74

100 I.M.: Eloise Engs (OCC) 1:08.93

200 medley relay: Orinda Country Club 2:14.32

200 freestyle relay: Orinda Country Club 1:57.63*

11-12 Division

50 freestyle: Sophia Kosturos (OCC) 25.25

50 breaststroke: Kathy Larsen (OCC) 34.44

50 backstroke: Katrina Drake (OCC) 30.57

50 butterfly: Sophia Kosturos (OCC) 27.48

100 I.M.: Sophia Kosturos (OCC) 1:03.73

200 medley relay: Orinda Country Club 1:59.75*

200 freestyle relay: Orinda Country Club 1:46.05*

13-14 Division

50 freestyle: Madison Tagg (OPPST) 25.62

50 breaststroke: Amy Larsen (OCC) 33.01

50 backstroke: Natalie Kolm (MSC) 30.37

50 butterfly: Madison Tagg (OPPST) 28.14

100 I.M.: Madison Tagg (OPPST) 1:04.59

200 medley relay: Orinda Country Club 1:59.73

200 freestyle relay: MSTC 1:45.85

15-18 Division

50 freestyle: Elise Goetzl (SHL) 25.42

100 freestyle: Clare Varellas (OCC) 54.57

50 breaststroke: Marie-Claire Schillinger (MSTC) 31.16*

50 backstroke: Emily Byrne (MSTC) 28.02

50 butterfly: Emily Byrne (MSTC) 26.73

100 I.M.: Marie-Claire Schillinger (MSTC) 1:01.56

200 medley relay: Orinda Country Club 1:52.92

200 freestyle relay: MSTC 1:41.43

*indicates meet record