LIVE 2010 ELECTION RESULTS
US House/US Senate | Statewide Races | Statewide Propositions
Alameda Co: Races | Measures Contra Costa Co: Races | Measures

(Click thumbnails for detail view.)


Alameda Co. Board of Supervisors - Dist. 2
Liz Figueroa
Nadia Lockyer
Alameda Co. Superior Court Judge - Dept. 9
John Creighton
Victoria Kolakowski
Oakland
Oakland Mayor
Terence Candell
Arnold Fields
Greg Harland
Marcie Hodge
Rebecca Kaplan
Don Macleay
Don Perata
Jean Quan
Joe Tuman
LL Young Jr.
Oakland City Council - Dist. 2
Patricia Kernighan
Jennifer Pae
Oakland City Council - Dist. 4
Jill Broadhurst
Jason Gillen
Ralph Kanz
Clinton Killian
Libby Schaaf
Melanie Shelby
Daniel Swafford
Oakland City Council - Dist. 6
Desley Brooks
Jose Dorado
Nancy Sidebotham
Oakland Auditor
Michael Kilian
Courtney Ruby
Alameda
Alameda Mayor
Tony Daysog
Doug Dehaan
Marie Gilmore
Kenneth Kahn
Frank Matarrese
Alameda City Council
Marilyn Ashcraft
Rob Bonta
Adam Gillitt
Tracy Jensen
Beverly Johnson
Jeff Mitchell
Jean Sweeney
Lena Tam
Albany
Albany City Council
Marge Atkinson
Caryl O'Keefe
Francesco Papalia
Joanne Wile
Berkeley
Berkeley City Council - Dist. 1
Anthony DiDonato
Jasper Kingeter
Linda Maio
Merrilie Mitchell
Berkeley City Council - Dist. 4
Jesse Arreguin
Jim Novosel
Eric Panzer
Bernt Wahl
Berkeley City Council - Dist. 7
Kriss Worthington
George Beier
Ces Rosales
Berkeley City Council - Dist. 8
Stewart Jones
Jacquelyn McCormick
Gordon Wozniak
Dublin
Dublin City Council
Don Biddle
Shawn Costello
Kate Ann Scholz
Eric Swalwell
Fremont
Fremont City Council
Vinnie Bacon
Kristen Briggs
Carl Flynn
Bill Harrison
John Herndon
Fazlur Khan
Kathryn McDonald
Anu Natarajan
Vladimir Rodriguez
Linda Susoev
Pleasanton
Pleasanton Mayor
Jennifer Hosterman
Cindy McGovern
Pleasanton City Council
Karla Brown
Cheryl Cook-Kallio
Jerry Thorne
Fred Watson
San Leandro
San Leandro Mayor
Stephen Cassidy
Sara Mestas
John Palau
Tony Santos
Joyce Starosciak
San Leandro City Council - Dist. 1
David Anderson
Michael Gregory
San Leandro City Council - Dist. 5
Pauline Cutter
Corina Lopez
Union City
Union City Council
Subru Bhat
Rommel Dingle
Emily Duncan
Lorrin Ellis
Pat Gacoscos
James Greaney
John Repar
Gary Singh
Bill Stone
School Districts
Ohlone Community College Dist. - Area 2
Jan Giovannini-Hill
Ishan Shah
Garrett Yee
Peralta Community College Dist. - Area 3
Linda Handy
Monica Tell
Peralta Community College Dist. - Area 5
William Mattox
William Riley
Alameda Unified School District
Mike McMahon
Sheri Palmer
Clay Pollard
James Pruitt
Marjorie Sherratt
Rand Wrobel
Berkeley Board of Education
Joshua Daniels
Norma Harrison
Karen Hemphill
Julie Holcomb
Priscilla Myrick
Leah Wilson
Fremont Unified School Dist.
Diana Rodriguez
Larry Sweeney
Lara York
Hayward Unified School Dist.
Audie Bock
Lisa Brunner
E. Sue Lafferty
William McGee
Sheila Sims
Hayward Unified School Dist. (Short term)
Jesus Armas
Lawrence Fitzpatrick
Annette Walker
Livermore Valley Unified School Dist.
William Dunlop
Thomas McLaughlin
Kate Runyon
Anne White
New Haven Unified School Dist.
Jerico Abanico
Linda Canlas
Sarabjit Kaur Cheema
Gwen Estes
Newark Unified School Dist.
Charlie Mensinger
Gary Stadler
Nancy Thomas
Oakland Board of Education - Dist. 4
Benjamin Visnick
Gary Yee
Pleasanton Unified School Dist.
Jeff Bowser
Joan Laursen
Sandy Piderit
San Leandro Unified School Dist. - Area 2
Lance James
Victoria Wang
San Leandro Unified School Dist. - Area 4
Latrina Dumas
Mike Katz
San Lorenzo Unified School Dist.
Stacy Blom
Gene Judson
Rebecca Olivera
Isabel Polvorosa
Helen Randall
Elliot Schneider
Sunol Glen Unified School Dist.
Don Ball
Gerry Beemiller
Diane Everett
Guin Van Dyke
Special Boards
Alameda County Water District
Judy Huang
Frank Price Jr.
Paul Sethy
Berkeley Rent Stabilization Control Board
Dave Blake
Asa Dodsworth
Katherine Harr
Tamar Larsen
Marcia Levenson
George Perezvelez
Lisa Anne Stephens
Jesse Townley
Pamela Webster
Castro Valley Sanitary Dist.
Hera Alikian
Harry Francis
Ralph Johnson
David Silva
City of Alameda Healthcare Dist.
Stewart Chen
Robert Deutsch
Elliott Gorelick
Leah Williams
Eden Township Healthcare Dist.
Les Friedman
Susan Reisz
Carole Rogers
William West
Fairview Fire Protection Dist.
Angelo Costanzo
Mike Miraglia
Jeff Rosier
Hayward Recreation and Park Dist.
Audie Bock
Paul Hodges Jr.
Carol Pereira
Livermore Area Recreation and Park Dist.
Bob Coomber
Maryalice Faltings
David Hutchinson
April Rood
Mark Thrailkill
Laureen Turner
Oro Loma Sanitary Dist.
Timothy Becker
Larry Johnson
Howard Kerr
Frank Sidari
Shelia Young