NCS PREP FOOTBALL PLAYOFFS

FRIDAY'S GAMES

First round

DIVISION I

No. 4 San Ramon Valley 66, No. 13 Antioch 0, (F)

No. 3 James Logan 56, No. 14 Irvington 8, (F)

No. 9 Pittsburg 55, No. 8 Monte Vista 29, (F)

No. 7 Foothill 28, No. 10 Deer Valley 17, (F)

DIVISION II

No. 8 Dublin 40, No. 9 Livermore 21, (F)

No. 7 Las Lomas 31, No. 10 Washington 14, (F)

No. 5 Concord 50, No. 12 Mt. Eden 6, (F)

No. 6 Newark Memorial 40, No. 11 American 0, (F)

DIVISION III

No. 9 Bishop O'Dowd 16, No. 8 Acalanes 13, (F)

No. 4 Campolindo 38, No. 13 Terra Linda-San Rafael 19, (F)

No. 3 Cardinal Newman-Santa Rosa 44, No. 14 Sonoma Valley-Sonoma 7, (F)

DIVISION IV

No. 9 St. Mary's 36, No. 8 Middletown 23, (F)

No. 5 Fort Bragg 14, No. 12 Piedmont 0, (F)

No. 15 Sir Francis Drake-San Anselmo 18, No. 2 Valley Christian 13, (F)

No. 6 St. Helena 35, No. 11 Healdsburg 14, (F)

SATURDAY'S GAMES

First round

DIVISION I

No. 12 Castro Valley (5-5) at No. 5 Amador Valley (6-4), 7 p.m.

No. 11 Berkeley (5-4) at No. 6 Freedom (8-2), 7 p.m.

Quarterfinals (Nov. 16)

No. 9 Pittsburg (8-3) at No. 1 De La Salle (10-0), 7 p.m.

No. 7 Foothill (6-5) at No. 2 California (8-2), 7 p.m.

DIVISION II

Quarterfinals (Nov. 16)

No. 8 Dublin (6-5) at No.


Advertisement

1 Clayton Valley (9-1), 7 p.m.

No. 7 Las Lomas (5-6) at No. 2 Rancho Cotate (10-0), 7 p.m.

Quarterfinals (Nov. 17)

No. 5 Concord (9-2) at No. 4 Casa Grande (7-3), 7 p.m.

No. 6 Newark Memorial (9-2) at No. 3 Northgate (8-2), 7 p.m.

DIVISION III

No. 15 Hercules (7-2) at No. 2 Marin Catholic (9-1), 1 p.m.

No. 7 Miramonte (6-4) at No. 10 Tennyson (9-1), 1 p.m.

No. 11 Encinal (6-5) at No. 6 Novato (7-3), 1 p.m.

No. 16 Kennedy-Fremont (4-6) vs. No. 1 El Cerrito (10-0) at De Anza HS, 7 p.m.

No. 12 Tamalpais (6-4) at No. 5 Analy (10-0), 7 p.m.

\

DIVISION IV

No. 13 Moreau Catholic (5-5) at No. 4 Arcata (9-1), 7 p.m.

No. 10 San Marin (4-6) at No. 7 Fortuna (7-3), 7 p.m.

No. 14 Kennedy-Richmond (5-5) at No. 3 Salesian (8-2), 1 p.m.

Quarterfinals (Nov. 16)

No. 9 St. Mary's (6-5) at No. 1 Justin-Siena (8-2), 7 p.m.

DIVISION IV

No. 8 Upper Lake (5-5) at No. 1 Ferndale (9-1), 1 p.m.

No. 5 Berean Christian (3-7) at No. 4 St. Bernard Catholic (6-4), 1 p.m.

No. 7 Tomales (6-4) at No. 2 California School for the Deaf (9-1), 1 p.m.

No. 6 Calistoga (6-4) at No. 3 St. Vincent (8-2), 1 p.m.