Baseball-Prep

NCS Playoffs

DIVISION I

Saturday's final

No. 2 De La Salle (18-7) vs. No. 4 Amador Valley (17-10) at Saint Mary's College, 4 p.m.

DIVISION II

Saturday's final

No. 2 Campolindo (20-6-1) vs. No. 1 Casa Grande (27-2) at Santa Rosa JC, 1 p.m.

DIVISION III

Saturday's final

No. 3 Analy (23-5) vs. No. 1 Acalanes (19-7) at Saint Mary's College, 1 p.m.

DIVISION IV

Friday's final

No. 1 St. Mary's (19-5) 7, No. 3 Piedmont (20-10) 6

DIVISION V

Saturday's final

No. 2 Head-Royce (22-5) vs. No. 1 Valley Christian-Dublin (19-7) at Fremont Christian, 4 p.m.

DIVISION VI

Saturday's final

No. 2 Point Arena (14-1) at No. 1 Tomales (11-7), 2:30 p.m.

Division IV championship St. Mary's 7, Piedmont 6

Piedmont          004          002          0--          6          10          3


Advertisement

St. Mary's          202          200          1--          7          11          2

O'Connor, Wetherbee (5) and Low. Flemer, O'Farrell (6), Nnebe (6) and Guintini. W: Nnebe. L: Wetherbee. 2B: Wetherbee (P) 2, O'Connor (P), Flemer (SM) 2. 3B: Sullivan (P), Gutterman (P), Aldaco (SM). Records: Piedmont 19-10, St. Mary's 19-5. Highlights: P -- O'Connor 3 for 5, 2 run, RBI; Sullivan 2 for 4, run, 2 RBI; Gutterman 2 for 4, 2 RBI; SM -- Flemer 4 for 4, 2 runs, 2 RBI; Aldaco 3 for 4, 3 runs, RBI, Scheinman 1 for 2, 2 RBI.

Wednesday Division II semifinals Casa Grande 12, College Park 11, 13 inn.

C. Park          100          105          000          300          1--          11          15          5

C. Grande          200          005          000          300          22--          12          19          3

DeMers, Brown (7), Bodishbaugh (10) and Burnham. Parnow, Bender (6), Marks (7), Garrihan (7) and Christy. W: Garrihan. L: Bodishbaugh. 2B: Baleto (CP) 2, DeMers (CP), Garcia (CP). HR: Christy (CG) 13th inn., 1 on. Records: College Park 20-6-1, Casa Grande 27-2. Highlights: CP -- Baleto 2 for 4, 2 RBIs, 2 R, 2 BB; DeMers 3 for 6, 2 RBI, R, BB, 6 IP, 0 ER, 8 K, 3 BB; Hroza 2 for 4, 2 RBIs, SF. CG -- Christy 4 for 6, 2 RBIs, 2 R, game-winning HR; Bender 3 for 6, RBI.

Softball-Prep

NCS Playoffs

DIVISION I

Saturday's final

No. 5 Freedom (19-5-1) vs. No. 3 James Logan (25-1) at Saint Mary's College, 2 p.m.

DIVISION II

Friday's final

No. 4 Concord (22-4) 9, No. 3 Clayton Valley Charter (22-4) 2

DIVISION III

Saturday's final

No. 7 Campolindo (14-9) vs. No. 1 Terra Linda (23-4) at San Marin HS, 7 p.m.

DIVISION IV

Saturday's final

No. 6 St. Patrick-St. Vincent (17-11-2) vs. No. 1 Salesian (20-2) at Saint Mary's College, 4:30 p.m.

DIVISION V

Saturday's final

No. 9 St. Bernard (14-13) vs. No. 2 St. Vincent (16-8) at San Marin HS, 4:30 p.m.

DIVISION VI

Saturday's final

No. 2 Laytonville (13-8) at No. 1 Ferndale (19-6), 1 p.m.

Division II championship Concord 9, Clayton Valley Charter 2

Concord          300          010          5--          9          11          1

Clayton          000          020          0--          2          6          4

Drake and Davis. Mestas and Faleafine. W: Drake. L: Mestas. 2B: Drake (C). HR: Mestas (CVC) 5th inn., 1 on. Records: Concord 22-4, Clayton Valley 22-4. Highlights: C -- Drake CG 2 ER, 4 K, 2 for 4, 4 RBI; Randall 3 for 4, R, SB; Golini 2 for 4, 3 R. CVC -- Mestas 2 for 3, R, RBI.

Swimming-B

All-DFAL

First Team

Steven Stumph (Campolindo), Dominic Baldwin (Campolindo), Sven Campbell (Campolindo), JD Rathchford (Campolindo), Grant Sivesind (Campolindo), Garret Middleton (Las Lomas), Jackson Miller (Las Lomas), Matt Horner (Las Lomas), Thomas Donavon (Las Lomas), Cameron Hoyh (Miramonte).

Second Team

Austin Wentzel (Acalanes), Brett Usinger (Acalanes), Andrew Ringquist (Campolindo), Bradley Rochlin (Campolindo), Dylan Fara (Campolindo), Tyler Bartis (Campolindo), Albert Miao (Miramonte), Charlie Wiser (Miramonte), Jason Lammert (Miramonte), Nick Coufal (Miramonte).

Honorable Mention

Zech Newman (Acalanes), Anthony Woodard (Acalanes), Nick Inserra (Acalanes), Weston Carpenter (Acalanes), Henry Baer (Acalanes), Alex Shieman (Campolindo), Gus Laws (Las Lomas), Miles Kalbus (Miramonte), Gabe Ostler (Miramonte).

Track-B

CIF Championships

At Veterans Memorial Stadium

Qualifiers for Saturday's finals

400 relay: Serra-Gardena 41.01, Loyola 41.39, Castro Valley 41.45, Bellarmine College Prep 41.58, Edison 41.65, Long Beach Poly 41.79, Highland 41.83, Notre Dame-Sherman Oaks 41.94, Central 42.16. Other local results: 12. Heritage 42.32, 14. Emery 42.44, 15. St. Francis 42.70, 23. Piedmont Hills 43.89.

1,600: Haney (Stockdale) 4:13.05; 2. Corcoran (Villa Park) 4:13.08; 3. Edwards (Scotts Valley) 4:13.42; 4. Reddish (Vista Murrieta) 4:13.80; 5. Vasquez (Andrew Hill) 4:13.46; 6. Goins (Canyon-Anaheim) 4:14.32; 7. Gonzalez (El Toro) 4:13.53; 8. Brazeal (Buchanan) 4:14.92; 9. Batra (Beverly Hills) 4:13.89; 10. Clayton Hutchins (Drake) 4:14.0; 11. Tamagno (Brea Olinda) 4:14.74; 12. Estifanos (Milpitas) 4:15.19. Other local results: 14. Olson (Livermore) 4:15.56.

110 hurdles: Morris (De La Salle) 13.92; 2. Bell (Dorsey) 14.05; 3. Traylor (Berkeley) 14.10; 4. Sicard (Serra) 14.10; 5. Wright (Bellarmine College Prep) 14.12; 6. Akins (Cathedral) 14.12; 7. Manuel (Wilson-Long Beach) 14.18; 8. Viltz (Millikan) 14.30; 9. Azu Irondi (North Hollywood) 14.34. Other local results: 14. Robinson (Sacred Heart Prep) 14.61; 17. Celeri (Piner) 14.86; Biawogi (Prospect) DQ (pushed over hurdle).

400: Parish (Etiwanda) 47.16; 2. Robinson (Eureka) 47.26; 3. Rohani (Beverly Hills) 47.43; 4. Kurtz (Heritage) 47.50; 5. Hall (Serra) 47.62; 6. Mouton (St. Bernard) 47.98; 7. Carter (San Leandro) 48.08; 8. Herrera (Tulare Western) 48.08; 9. Houston (Rodriguez) 48.18. Other local results: 10. Polk (Maria Carrillo) 48.19; 11. Griffin (De La Salle) 48.38; 14. Kozel (Healdsburg) 48.67; 15. Beery (San Mateo) 48.76; 18. Lampkin (Sacred Heart Cathedral) 49.10; Sullivan (Palo Alto) DQ (lane violation).

100: Muhammad (Notre Dame-Sherman Oaks) 10.40; 2. Valentine (Upland) 10.42; 3. Simon (Loyola) 10.51; 4. Smith (Highland) 10.61; 5. McDonald (Weston Ranch) 10.62; 6. Andrews (Bishop Amat) 10.62; 7. Azu Irondi (North Hollywood) 10.63; 8. Mitsch (Jesuit) 10.63; 9. Sanfilippo (Bellarmine College Prep) 10.66. Other local results: 10. McKinley (Richmond) 10.70; 16. Corbin (Novato) 10.80; 17. Speegle (Castro Valley) 10.83 20. Elzie (Aragon) 10.88; 23. Washington (McClymnds) 10.91.

800: Gonzalez (Ridgeview) 1:51.60; 2. Grigoriev (Rancho Bernardo) 1:51.91; 3. Orozco (Lakewood) 1:52.78; 4. Bias (Vista del Lago) 1:52.84; 5. Lewis (Loyola) 1:53.0; 6. Layten (Carlmont) 1:53.19; 7. Niehaus (Lowell-San Francisco) 1:53.26; 8. Vasquez (Andrew Hill) 1:53.33; 9. Thompson (Sherman Indian) 1:53.33; 10. Omar Solis (Vista Murrieta) 1:53.37, 11. Faulkner (Acalanes) 1:53.69; 12. Cabanas (Madera South) 1:53.80. Other local results: 13. Hay (Maria Carrillo) 1:53.72; 19. Aguilar (Oak Grove) 1:54.38.

300 hurdles: Sicard (Serra) 37.30; 2. Bolden (Los Osos) 37.56; 3. Peters (Amador Valley) 37.58; 4. Hayes (Lompoc) 37.59; 5. Howard (Steele Canyon) 37.99; 6. Legohn (Oxnard) 37.90; 7. Hamlin (Deer Valley) 37.95; 8. Hoofard (Atwater) 38.24; 9. Bell (Dorsey) 38.36. Other local results: 11. Wright (Bellarmine College Prep) 38.83; 14. Biawogi (Prospect) 38.99; 17. Mitchell (Serra) 39.16; 22. Doss (Hercules) 39.80.

200: Muhammad (Notre Dame-Sherman Oaks) 20.94; 2. Simon (Loyola) 21.15; 3. Ellis (Antelope) 21.37; 4. McDonald (Weston Ranch) 21.32; 5. Valentine (Upland) 21.37; 6. Mitsch (Jesuit) 21.46; 7. Davis (Glendale) 21.47; 8. Matos (Golden Valley) 21.64; 9. Ardis (La Costa) 21.66. Other local results: 12. Corbin (Novato) 21.80; 13. McKinley (Richmond) 21.86; 14. Harper (El Cerrito) 21.86; 16. Minocha (Harker) 21.89; 18. Sanfilippo (Bellarmine College Prep) 22.13; 20. Morris (Santa Cruz) 22.28; 25. McGee-Jackson (McClymonds) 22.58.

1600 relay: Serra-Gardena 3:13.68, Vista Murrieta 3:15.92, Hercules 3:15.99, Culver City 3:16.04, Amador Valley 3:16.16, Dorsey 3:16.24, Long Beach Wilson 3:16.56, Poway 3:17.43, Clovis 3:17.62. Other local results: 10. Maria Carrillo 3:17.68, 20. Junipero Serra 3:24.22, 22. St. Francis 3:26.56.

Discus: Taylor (Newport Harbor) 189-11; 2. Ilaoa (Homestead) 187-6; 3. McMorris (Mater Dei) 185-11; 4. Song (West Hills) 184-1; 5. Patterson (Crespi) 182-6; 6. Ponzio (Great Oak) 178-5; 7. Tombol (Servite) 175-3; 8. Ogundeji (Madison) 173-6; 9. Foster (Frontier) 172-1; 10. Beekman (Clovis East) 171-09; 11. Smith (Bakersfield Christian) 169-9; 12. Franklin (Serra) 166-10. Other local results: 14. Scranton (Petaluma) 164-1; 15. Moore (Northgate) 159-7; 16. Esparza (Amador Valley) 155-5; 22. Maciel (Willow Glen) 139-5; 23. Samms (Monte Vista Christian) 134-11.

LJ: Jackson (Serra) 24-7.25; 2. Moore (Castro Valley) 24-2; 3. Rush-Dunigan (Piont Loma) 24-0; 4. Jones (Redlands) 23-9.50; 5. Taylor (Franklin) 23-1.50; 6. Wethington (James Logan) 23-0.50; 7. Booker (Tulare Western) 23-0; 8. Newton (Bakersfield) 23-0; 9. Souza (Kingsburg) 22-11.50; 10. Adair (Rancho Bernardo) 22-11; 11. McDaniel (Selma) 22-10.25; 12. Fuery (Serra) 22-9.25. Other local results: 15. Wong (Archbishop Mitty) 22-6; 18. Cook (San Benito) 22-2.50; 20. Manley (Clear Lake) 22-1.50; 22. Khalil Johnson (St. Francis) 21-10.25; 23. Poarch (Casa Grande) 21-9.25; 24. Felicitas (Mt. Pleasant) 21-7.50; 25. Robinson (Sacred Heart Prep) 21-4.75; 27. Du (Palo Alto) 21-2.50; 30. White (McClymnds) 18-3.

HJ: 1t. Smith (Buchanan), Silver (Watsonville) and Moore (Central) 6-7; 4. Armstead (Mt. Whitney) 6-7; 5. Hawkins (Orange Lutheran) 6-7; 6t. Calhoun (Long Beach Poly) and Tape-Jackson (Quartz Hill) 6-7; 8. Tyler (Granada) 6-7; 9t. Moore (Independence-Bakersfield); Cheval (Birmingham) and Moore (Carter) 6-7; 12. Howell (Center) 6-7. Other local results: 13. Shattuck (Santa Cruz) 6-5; 17t. Matthews (Las Lomas) 6-5; 22t. Zinnerman (Rancho Cotate) and Chukwu (American) 6-5; Anthony Cota (Branham); Flores (St. Patrick-St. Vincent); Terrell (St. Mary's); Poarch (Casa Grande), no height.

SP: Patterson (Crespi) 62-8.75; 2. Ponzio (Great Oak) 62-8.25; 3. Taylor (Newport Harbor) 61-4.25; 4. Tovi (San Gorgonio) 60-3.25; 5. Benoit (San Clemente) 58-8; 6. Foster (Frontier) 58-4; 7. Olabode (Golden Valley) 57-11.50; 8. Beering (Serra) 57-9.50; 9. McMorris (Mater Dei) 57-0; 10. Ogundeji (Madison) 56-11.75; 11. Ilaoa (Homestead) 56-10.25; 12. Katnik (St. John Bosco) 56-9.75. Other local results: 19. Sambel (Serra) 53-0.75; 20. Esparza (Amador Valley) 52-10; 21. Nagle (Cardinal Newman) 52-0.75; 24. Moore (Northgate) 49-06.50.

PV: 1t. David (Ventura); Colella (Thousand Oak) and Beekman (Clovis East) 15-5.75; 4. Groener (Chino Hill) 15-5.75; 5t. Curry (Santa Margarita Catholic); Kiles (Tamalpais) and Gaylord (Harvard-Westlake) 15-5.75; 8. Toney (St. Francis); Johansson (Orange Lutheran) and Thomas (Benicia) 15-5.75; 11. Law (Otay Ranch) 15-5.75; 12. Pust (Golden Valley) 15-5.75. Other local results: 16t. Nicholls (Santa Teresa) 14-6; 19t. Kotval (Windsor) 14-6; Stofer (Bellarmine College Prep) and Bishop (Liberty), no height.

TJ: Moore (Castro Valley) 49-0.25; 2. Spencer (Sultana) 48-2.25; 3. Newton (Bakersfield) 48-1.75; 4. Prothro (James Logan) 48-0; 5. Armstead (Mt. Whitney) 47-9.25; 6. Hawkins (Orange Lutheran) 47-9; 7. Thompson (Rowland) 47-5.50; 8. Bowen (Buchanan) 47-5; 9. Simmons (West Valley) 47-4.25; 10. Webster (South Hills) 47-2.25; 11. Cheval (Birmingham) 47-2; 12. Geiger (Monterey Trail) 47-1. Other local results: 13. Wong (Archbishop Mitty) 46-10; 14. Wethington (James Logan) 46-7.50; 15. Collier (St. Mary's) 46-6.75; 23. Keys-Mckay (Santa Cruz) 42-10.75; 25. B. Yeager (Los Altos) 42-5.75.

Track-G

CIF Championships

At Veterans Memorial Stadium

Qualifiers for Saturday's finals

400 relay: Long Beach Poly 45.57, Edison 46.45, Colony 46.79, St. Mary's Academy 46.90, San Leandro 46.74, Vista Murrieta 47.07, Westlake 47.20, Notre Dame-Sherman Oaks 47.21, Newark Memorial 47.36. Other local results: 13. Piedmont Hills 47.68, 14. Los Gatos 47.78, 15. Deer Valley 47.82, 22. Wilcox 49.77, Oakland Tech 50.33.

1600: Hiltz (Aptos) 4:50.70, Shanahan (Bishop Montgomery) 4:50.89, Peabody (Aptos) 4:51.00, Maxwell (San Lorenzo Valley) 4:51.58, Williams (Palisades) 4:51.19, Jones (Laguna Hills) 4:51.67, Robinson (Gunn) 4:51.44, Gehrich (Tesoro) 4:51.87, Ulizio (Redondo) 4:51.74, Segal (Beverly Hills) 4:51.87, Katz (Los Gatos) 4:54.71, Gong (Livermore) 4:55.48. Other local results: 20. Stuscavage (College Park) 5:02.43, 23. Moore (St. Mary's) 5:05.27.

400: Dorner (Cordova) 53.12, Price (Menlo) 55.15, Anuakpado (S. Pasadena) 55.45, Ezumah (Serra-Gardena) 54.69, Bryant (Piedmont Hills) 55.19, Waller (Buchanan) 55.59, Mongiovi (West Hills) 55.61, Evanoff (Winters) 55.80, Buchanan (Eleanor Roosevelt) 55.81. Other local results: 11. Chenault (Carondelet) 55.98, 23. Marshall (San Lorenzo) 58.32, Brown (Newark Memorial) FS, Baynard (Piedmont Hills) FS.

100: Washington (Long Beach Poly) 11.48, Cantrell (San Leandro) 11.50, Sutherland (Centennial-Corona) 11.68, Franklin (Jordan) 11.74, Brown (Claremont) 11.58, Bunch (Edison) 11.73, Brown (Westchester) 11.77, Asemota (Notre Dame-Sherman Oaks) 11.81, Smith (Westlake) 11.85. Other local results: 12. Scholis (Seaside) 11.92, 16. Deadwiler (Newark Memorial) 12.02, 19. Guillory (Deer Valley) 12.16, 20. Diaz (Piedmont Hills) 12.17, 22. Staab (Los Gatos) 12.22, 25. Buckley (Oakland Tech) 12.29.

800: Smith (Clovis North) 2:10.63, Gillespie (Otay Ranch) 2:11.10, Jones (San Leandro) 2:1136, Hiltz (Aptos) 2:11.65, Fuhriman (Monte Vista) 2:12, Bryant (Piedmont) 2:12.25, Herberg (Capistrano Valley) 2:11.92, Noordam (Pioneer) 2:12.18, Janes (Saugus) 2:12.90, Sammer (Rancho Bernardo) 2:12.28, Makau (Enochs) 2:13.22, Gore (Redondo) 2:13.52. Other local results: 13. Ibrahim (Santa Rosa) 2:13.61, 19. Martin-Fields (Skyline) 2:15.65.

100H: Wallace (Castro Valley) 13.49, Perry (Vacaville) 13.96, Cook (Vacaville) 13.97, Smyers-Jones (San Leandro) 13.94, Harbin (Alemany) 14.10, Hill (Liberty) 14.14, Miller (Great Oak) 14.17, Crear (Poly-Long Beach) 14.19, McGlaston (Dublin) 14.25. Other local results: 21. Delucchi (Santa Cruz) 15.02, 23. Davis (King City) 15.27, 24. Lanovaz (Los Gatos) 15.27.

300 hurdles: Miller (Great Oak) 41.60, Payne (Poly-Long Beach) 41.96, Labrie-Smith (Cathedral Catholic) 42.27, Munford (Rancho Cucamonga) 42.07, Hill (Liberty) 42.43, Perry (Vacaville) 42.50, Fleming (Martin Luther King) 43.08, Hancock (La Jolla) 43.17, Harbin (Alemany) 43.22. Other local results: 11. Schulz (St. Mary's) 43.94, 15. Miklos (Gunn) 44.40, 16. Chen (Los Gatos) 44.44, 20. McCoy (Arcata) 44.89, 21. Walker (Freedom) 45.52, 24. Nhlapo (Mountain View) 46.52, 25. Robinson (Skyline) 47.03.

200: Washington (Poly-Long Beach) 23.39, Cantrell (San Leandro) 23.77, Sutherland (Centennial-Corona) 23.79, Dorner (Cordova) 23.74, Brown (Claremont) 23.79, Dunmore (Colony) 23.88, Franklin (Jordan) 23.99, Brown (Newark Memorial) 24.06, Darden (Aliso Niguel) 24.22. Other local results: 14. Hamlin (Deer Valley) 24.75, 15. Price (Menlo) 24.87, 18. Scholis (Seaside) 24.98, 21. Connell (Harker) 25.11.

1600 relay: Piedmont Hills 3:44.47, Long Beach Wilson 3:46.72, Carson 3:46.88, Long Beach Poly 3:47.66, Edison 3:44.75, St. Mary's 3:48.33, South Pasadena 3:49.17, Mater Dei 3:49.40, Buchanan 3:50.65. Other local results: 11. Monte Vista 3:52.44, 18 Bishop O'Dowd 3:56.22, 21. Los Gatos 3:58.19, 24. St. Ignatius 3:59.09.

Discus: Okwelogu (Clovis West) 170-6, Scarvelis (Dos Pueblos) 153-0, Sapa (La Sierra) 148-10, Chappell (Oakdale) 144-4, Jacobs (Arroyo Grande) 143-9, Homb (Ventura) 142-11, Mader (Newbury Park) 141-10, Blansett (Liberty-Bakersfield) 138-7, Smith (Helix) 136-10. Other local results: 10. Durand (Maria Carrillo) 134-10, 11. Cueva (Watsonville) 133-7, 13. Tonga (Del Mar) 132-0, 16. Lassair (Pittsburg) 130-9, 20. Park (Amador Valley) 116-10, 22. Mendoza (Mills) 103-10.

TJ: Wallace (Castro Valley) 40-10 3/4, Kwitkowski (Wilcox) 39-5 1/4, Hadnot (Tokay) 39-3 1/2, Tolliver (St. Mary's Academy) 38-8 1/2, Barker (Dana Hills) 38-6 1/2, Webb (Mont. Trail) 38-6 1/4, Anderson (Narbonne) 38-4 1/2, Chenault (Carondelet) 38-4, Young-Werner (Citrus Valley) 38-1 3/4, Cole (Del Norte) 38-0 1/2, Poole (Yucca Valley) 37-10 3/4, Marinho-Gomez (Cosumnes Oaks) 37-10 1/2. Other local results: 19. Kuechle (Leland) 36-11, 22. Reichenbach (Foothill) 35-8 3/4, 24. Yee (Wilcox) 34-9 3/4.

LJ: Corrin (Harvard-Westlake) 20-8, Jones (Redlands) 19-9, Moreland (Los Osos) 19-4 1/2, Kwiatkowski (Wilcox) 19-1 1/4, Graham (Eleanor Roosevelt) 19-1, Whitburn (Pleasant Valley) 18-10 3/4, Wallace (Castro Valley) 18-10 1/2, Zlatic (La Jolla) 18-4 3/4, Foster (Clovis North) 18-4 1/2, Gustafson (Palisades) 18-4 1/4, Goss (Sierra Canyon) 18-2 1/4, Murray (Edison) 17-11. Other local results: 16. Rasmussen (Tamalpais) 17-8 1/4, 18. Williams (Leigh) 17-5, 19. Smyers-Jones (San Leandro) 17-5, 20. Reichenbach (Foothill) 17-4 1/2, 22. Cusick (Notre Dame) 16-10 1/2, 27. Robinson (Skyline) 15-7 3/4.

PV: Tokar (Ventura) 11-10, Hendel (Westmont) 11-10, Jaques (Presentation) 11-10, Trageser (Ponderosa) 11-10, Wagner (Los Gatos) 11-10, Merritt (Santa Margarita) 11-10, McCarthy (Presentation) 11-10, Ann Haun (Healdsberg) 11-10, Centanaro (Eleanor Roosevelt) 11-10, Cheng (Mission San Jose) 11-10, Tolda (Cathedral Catholic) 11-10. Other local results: 14. Whiting (Santa Cruz) 11-4 1/4, Larson (San Ramon Valley) NH.

HJ: McCoy (Miller) 5-6, Beattie (Buena) 5-6, Oleson (Huntington Beach) 5-6, Florent (Harvard-West) 5-6, Daniel (Upland) 5-6, Lopes (Clovis West) 5-6, Herold (Sonoma Academy 5-6, Chesley (Stockdale) 5-6, Kieffer-Wright (S. Pasadena) 5-6, Carter (Rocklin) 5-6, McVickar (Peninsula) 5-6, Nizdil (Rio Mesa) 5-6. Other local results: 13. Kurtz (California) 5-3 3/4, 13. Bertsch (Santa Rosa) 5-3 3/4, Reichenbach (Foothill) NH, Diaz (Soquel) NH, Mork (Granada) NH, Moore (Los Gatos) NH, McCarthy (Pioneer) NH.

SP: Scarvelis (Dos Pueblo) 51-11, Sapa (La Sierra) 48-8 3/4, Britt (Alemany) 46-9, Okwelogu (Clovis West) 45-10 3/4, Parker (Summit) 45-2 1/2; Iwuchuckwu (Notre Dame-SO) 44-9 1,2, Talalemotu (Millikan) 44-8, Ward (Hoover) 41-10 3/4, Walker (Rancho Bernardo) 41-6 1/2, Jacobs (Arroyo Grande) 41-2, Bremel (Kingsburg) 40-9 1/2, Mendoza (Mills) 40-1 1/2. Other local results: 22. Obilor (Presentation) 36-7 1/2, 23. A. Jones (James Logan) 35-9 3/4, 24. Lassair (Pittsburg) 35-5 1/2, 25. M. Jones (James Logan) 35-4, 27. Evans (Skyline) 34-6.